TALK - drugi weekend już za nami

TALK
W miniony weekend w TALKu rozegrano sześć spotkań. Jak zwykle były spotkania, w których nie zabrakło emocji i sportowej walki do końca.

Stars i Panowie : Devils 54:52 (OT)
Pierwsze i najbardziej emocjonujące spotkanie ostatniej kolejki. Stanęły przed sobą drużyny, które się doskonale znają i ich mecze zwykle są wyrównane. Na przestrzeni pięciu edycji dwa z nich kończyły się dogrywkami. Tak było i w ubiegłą sobotę. Po regulaminowych czterdziestu minutach na tablicy wyników był remis. W dogrywce więcej opanowania wykazali zawodnicy Stars i Panowie i wygrali dwoma punktami.
Ważnym faktem było zejście pod koniec czwartej kwarty lidera Devilsów, Dawida Topolskiego, za pięć przewinień. To on wraz z Piotrem Borysem i Maćkiem Gilem decydowali o sile ofensywnej diabłów w tym meczu.
W zwycięskiej drużynie należy pochwalić lidera Maćka Wojciechowskiego, Dariusza Beyrowskiego, najlepiej zbierającego w tym spotkaniu i debiutującego w TALKu Dawida Żygowskiego zdobywcę największej ilości punktów dla swojej nowej drużyny.
Statystyki meczowe:

OSZI P&J Sport Team: ProCam 59:31
Mistrz nadal w formie, nawet bez Michaela Hicksa. Oszi w sobotę nie dało najmniejszych szans drużynie ProCamu. Fakt, że drużyna „zielonych” nie stawiła się w pełnym składzie i trochę usprawiedliwia. Widać jednak, że zdecydowanie brak im klasowego rozgrywającego.
Na drużynę Artura Olszewskiego miło spojrzeć. Doskonale do składu wpasował się Przemek Józefiak, a gra młodych zawodników Oszi wygląda wspaniale. Miło się patrzy na współpracę międzypokoleniową. Może czasem tylko jest trochę za głośno ;)

Basket Team : Salus 74:26
Bracia Samujło na bramce, a Tomek Hibner w ataku. Tak w jednym zdaniu można opisać grę zespołu Basket Team. Super duet podkoszowy braci jest wstanie przestraszyć każdego przeciwnika. W dodatku Marcin Samujło dopiero się rozkręca i dochodzi do formy. Tomek Hibner jest jak lis, zawsze sprytnie znajdzie drogę do kosza. Drużyna z Pruszcza doznała kolejnej porażki, lecz zobaczyliśmy ją w pełnym składzie i w takim składzie wyglądają całkiem nieźle.

Stars i Panowie : ProCam 58:47
W pierwszym niedzielnym meczu Stars i Panowie wygrali zasłużenie, ale nie bez przeszkód, z ProCamem grającym w pięciu. SiP ma tendencję do dostosowywania się do przeciwnika.
W meczach z mocnymi rywalami potrafią się skupić, a gdy widzą osłabionego rywala nie potrafią zagrać na swoim normalnym poziomie. Stars i Panowie prowadzeni przez Macieja Wojciechowskiego, Przemka Białonowicza i Dariusza Beyrowskiego wygrali ze wspaniałą piątką ProCamu. Wspaniałą, dlatego, że ta piątka przyszła na mecz.

Drin Team : OSZI P&J Sport Team 42:64
Drin Teamowców w ten dzień czekały dwa mecze i powinni reglamentować siły.
Początek spotkania z Oszi był w ich wykonaniu tak dobry, że przez pierwszą połowę o tym zapomnieli. W połowie było tylko sześcioma dla Oszi. Takiego wyniku nie miał nikt w tej edycji. Zmiana taktyki i przesyłanie większej ilości piłek do Romana Olszewskiego pod kosz dała rezultaty i Oszi stopniowo zwiększało prowadzenie do końca meczu.
Na pochwałę zasługuje cały zespół Oszi, a w szczególności Piotr Woliński, który gra rewelacyjnie pod nieobecność Michaela Hicksa.
W Drin Teamie dobrze zagrał Piotr Samujło, Tomasz Lange, Bartosz Grabowski i Dorota Pruszak, kapitan i trener zespołu.

Drin Team : Salus 55:39
Wymęczonym zawodnikom Drinu, po chwili odpoczynku, przyszło się zmagać z ekipą Salusa. Utrata sił była widoczna. Salus zagrał najlepszy mecz w TALKu. Na końcu trzeciej kwarty wynik brzmiał tylko 33:30 dla Drin Teamu. W ostatniej kwarcie zawodnicy Salusa przestali trafiać do kosza. Nie udało się to im przez 7 minut. Natomiast Drin Teamowcy rzucili w tym czasie aż 16 punktów. Ten etap w meczu był decydujący.
W ekipie Drinu najlepiej punktowali: Piotr Samujło, Tomasz Lange, Dariusz Wolny i Dorota Pruszak.
Mimo przegranej zawodnicy Salusa powinni być zadowoleni. Zagrali dobry mecz. Wyróżniali się w ekipie Salusa: Paweł Sieradzki, Konrad Parol i Mateusz Korowajczyk.

Statystyki indywidualne TALKu:

Zapraszamy wszystkich na weekend 18-19 kwietnia. Spotkania o nietypowych porach, ale zachęcamy do kibicowania.

SALUS vs. Stars i Panowie18 kwiecień 2015,sobota 16:00

BASKET TEAM vs. DEVILS18 kwiecień 2015,sobota 17:00

ProCam vs. DRIN TEAM18 kwiecień 2015,sobota 18:00

Stars i Panowie vs. OSZI PJ SPORT TEAM19 kwiecień 2015,niedziela 09:00

DRIN TEAM vs. BASKET TEAM19 kwiecień 2015,niedziela 10:00

SALUS vs. DEVILS19 kwiecień 2015,niedziela 11:00

W weekend 25-26 reprezentacja TALK wyrusza na turniej lig amatorskich do Koszalina.

Magazyn „Z pomalowanego” - TALK TV z meczy 28-29 marzec.