Gryf Tczew. Druga porażka w sezonie

Gryf 2009 Tczew (fot. gryftczew.strefa.pl)
Niestety Gryfici przegrali z Rodłem Kwidzyn 1:2 i nie wykorzystali szansy na zajęcie 1 miejsca w lidze. Mecz stał na wysokim poziomie i można śmiało stwierdzić, że oba zespoły zasłużyły na awans do IV ligi.

W pierwszej połowie spotkania oba zespoły miały kilka wyśmienitych okazji do strzelenia bramki ale bramkarze stali na posterunku. Na początku drugiej części spotkania goście objęli prowadzenie po płaskim strzale z rzutu wolnego. Piłka jeszcze otarła się o jednego z zawodników i po palcach Wernera wpadła do siatki. Tczewianie rzucili się do odrabiania strat a trener Jastrzębowski korygował taktykę na co raz bardziej ofensywną. Wyrównać udało się w 73 minucie. Patryk Kotowski ładnym strzałem sprzed pola karnego pokonał bramkarza gości. Z uwagi, że tylko zwycięstwo dawało nam 1 miejsce w lidze końcówkę meczu Gryfici zagrali ultraofensywnie co niestety się zemściło. W 88 minucie Rodło wyprowadziło kontrę zakończoną bramką. Przez kilka ostatnich minut były jeszcze szanse na ponowne wyrównanie ale niestety zabrakło szczęścia.

Gryf 2009 Tczew - Rodło Kwidzyn 1:2 (0:0)

Skład: Werner, Kotowski, Hadrysiak (71' Skalski), Grzesiak, Zittrich, Pietrzyk (37' Litwiński, 80' Wszołek), Olszewski Ł., Kołodziej, Sroka, Malarski (60' Nadolny), Saczuk

Rezerwa: Janiszewski, Kwiatkowski, Włodowski

Bramka: Kotowski (73')