Kolejna pewna wygrana Aussie Sambora

Aussie Sambor Tczew (fot. sambor-tczew.pl)
8 kwietnia zawodniczki Aussie Sambora Tczew wykonały kolejny, milowy krok ku utrzymaniu w PGNiG Superlidze Kobiet. Spotkanie z SPR-em Olkusz zakończyło się pewnym zwycięstwem, które po nieco słabszej drugiej połowie, w drugiej zwiększyły obroty i ustaliły wynik meczu na 33:26.

Pierwsze słowo należało do zawodniczek z Olkusza, które wyszły na prowadzenie za sprawą Agaty Wcześniak. Nastąpiła jednak szybka i skuteczna "riposta" tczewianek, które wyszły na prowadzenie po rzutach Kasi Pasternak i Marty Tomczyk. Później, zgodnie z oczekiwaniami, rosła przewaga Samborzanek. W 10. minucie rzutu karnego nie wykorzystała olkuszanka, Natalia Wicik, a następnie Hania Strzałkowska podwyższyła prowadzenie na 7:3 dla gospodyń. Jednak od 11. do 25. minuty oglądaliśmy na parkiecie załamanie dyspozycji w szeregach tczewskiej ekipy. SPR wyszedł na prowadzenie, które później zostało nawet podwyższone do różnicy dwóch bramek - 12:10. Szczypiornistki Aussie Sambora nie załamały się i wzięły się do odrabiana strat, co przyniosło natychmiastowy skutek. Rzucały kolejno Bilenia, Pasternak i Strzałkowska, co dało wynik 13:12 dla naszej drużyny. Do końca pierwszej części spotkania grano już w rytmie "cios za cios", a zakończyła się ona wynikiem 16:15 dla gospodyń za sprawą rzutu ze skrzydła Katarzyny Pasternak - odbyło się to równo z końcową syreną.

Na początku drugiej połowy utrzymywał się taki stan rzeczy, jeszcze w 37. minucie Aussie Sambor prowadził jedynie 20:19. Wtedy miał miejsce 7-minutowy fragment gry, podczas którego bramka broniona przez Monikę Wąż było niemiłosiernie bombardowana. Rzucała m.in. Tetiana Bilenia, której rzuty z drugiej linii wprawiały w zachwyt zgromadzoną publiczność, Bardzo dobrze układała się także współpraca z obrotową oraz skrzydłem. Efektem wspomnianego fragmentu był wynik 26:19. Po dłuższym czasie bez trafienia tczewską bramkarkę pokonała Agata Wcześniak, która była w tym meczu, po Katarzynie Sadowskiej, najskuteczniejszą zawodniczką w szeregach gości. W końcówce dłuższą szansę dostała wychowanka Sambora, Wiktoria Frankowska, której występ można ocenić pozytywnie. Ostatnie bramki dla tczewskiej drużyny było autorstwa świetnie dysponowanej Bilenii oraz debiutantki w naszym zespole, Magdy Balsam - popisała się ona ciekawą akcją z prawego skrzydła. Mecz zakończył się wynikiem 33:26 dla Aussie Sambora Tczew. Jest to drugie z rzędu zwycięstwo Samborzanek, które znacznie przybliżyły się do celu, jakim jest utrzymanie w PGNiG Superlidze. Najwięcej bramek zdobyły Tetiana Bilenia oraz Marta Tomczyk, która swoimi zagraniami na kole doprowadzała rywalki do rozpaczy, oprócz zdobytych 7. bramek (podobnie, jak Tetiana), wywalczyła 2 rzuty karne.

Aussie Sambor Tczew - SPR Olkusz 33:26 (16:15)

Sambor: Wiercioch, Kordunowska-Lupa, Frankowska - Bilenia 7, Tomczyk 7, Pasternak 6, Strzałkowska 5, Krajewska 4/2, Skonieczna 2, Belter 1, Balsam 1, Mazur, Domnik, Szulc, Nowicka