Piłka ręczna. Zagrali najmłodsi

zobacz galerię zdjęć: 3
Za nami niesamowite sportowe emocje w wykonaniu najmłodszych zawodników piłki ręcznej. Dzięki ofiarności firmy EATON w Tczewie, 23.06.2014r. zorganizowany został Turniej Piłki Ręcznej Chłopców rocz. 2003 O PUCHAR DYREKTORA SP12.

Na parkiecie „dwunastki” rywalizowało pięć zespołów: MDK Bartoszyce, Bellator Ryjewo, SSP 2 Tczew, SP 12 Tczew oraz SP 12 II Tczew- dziewczęta rocz.2002, które zastąpiły nieobecny Conrad Gdańsk.

Nasi najmłodsi szczypiorniści walczyli na boisku o każdą piłkę, a ich meczom towarzyszyły ogromne emocje. Trenujący dopiero od roku uczniowie SP 12 wygrali z SSP 2- 14:10 , Bellatorem Ryjewo- 12:11 i ulegając dziewczętom z SP 12- 10:15, oraz faworytom turnieju MDK Bartoszyce 10:18, zajęli II miejsce.

Podczas zakończenia, które podsumowała Pani Dyrektor SP 12- L. Wasielewska, wszystkim zespołom wręczono pamiątkowe dyplomy i puchary, a trzem najlepszym zespołom medale i nagrody rzeczowe. Ponadto nagrodzono najlepszych zawodników każdego zespołu oraz trzech wyróżniających się w całym turnieju- wśród nich NAJLEPSZYM BRAMKARZEM został zawodnik SP 12- Marcel Kresin.

W zespole dwunastki zagrali: Kresin Marcel (w bramce), Bałdowski Dawid (8 bramek), Gemborys Marcin(8), Kończyk Maksymilian(7), Pasternak Filip(5), Justa Szymon(3), Lipski Kamil(3), Mendelski Kacper, Tibus Kacper, Polenz Filip, Szczuchniak Adrian, Buńkowski Michał, Bałdowski Jakub .

- Brakuje nam ogrania, dlatego tym bardziej dziękuję firmie EATON za możliwość zorganizowania turnieju. To dla chłopców na tym etapie szkolenia bardzo ważne, by móc się sprawdzić w meczu z rówieśnikami.- tak po turnieju powiedziała M. Sobieraj (trener SP 12).