Derby dla Gryfa

Gryf 2009 Tczew - Centrum Pelplin
W rozegranym, w wielkosobotnie popołudnie, meczu Gryfici pokonali Orła Subkowy 3:0. Wynik mógł być okazalszy, ale trzybramkowe zwycięstwo nad niewygodnym dla nas rywalem na pewno cieszy.

Pierwsza połowa to przewaga Gryfitów, którzy często gościli pod bramką Orła ale nie potrafili tego udokumentować bramką. Przewaga z gry to jedno ale gdyby Orzeł schodził na przerwę prowadząc 2:0 nie moglibyśmy mieć pretensji. Najpierw zawodnicy Orła sygnalizowali zagranie piłki ręką w polu karnym ale sędzia kazał grać natomiast chwilę później Wojciech Szoska w sytuacji sam na sam z Wernerem fatalnie spudłował.

W drugiej połowie Gryfici wyszli bardziej skoncentrowani i zaaplikowali gościom 3 bramki. Pierwszoplanowymi aktorami akcji na 1:0 byli Tomasz Skalski (ostatnio Orzeł Subkowy) i Oskar Holz (ostatnio Gryf 2009 Tczew). Skalski uderzył piłkę w kierunku dalszego słupka a Holz, chcąc ją przeciąć, wpakował futbolówkę do własnej bramki. Wynik podwyższył Nadolny pewnie wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Trzecią bramkę zdobył Kołodziej, strzałem z około 20 metrów.

Gryfici mogli wygrać wyżej ale najważniejsze, że nastąpiła oczekiwana reaktywacja. A już w środę kolejne derby! Tym razem w Pucharze Polski.