VI Turniej XVII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

zobacz galerię zdjęć: 3
Ostatni, szósty turniej GP Tczewa w Siatkówce Plażowej za nami.

27 zespołów w kat. OPEN, 7 żeńskich i siedem 40+.

Normalnie ostatnie zawody są turniejami „przyjaźni”, ponieważ czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej są już poukładane… choć nie do końca tak było tym razem! Często zdarza się, że jakaś drużyna ma „dzień konia” i wtedy nic i nikt nie może ich zatrzymać. W ostatnim turnieju taki „dzień konia” miała gdańska para Piotr Wrzosek i Kamil Szlejter, która wygrała ostatni turniej i przesunęła się w klasyfikacji generalnej z piątego na… DRUGIE miejsce! Poza tym większych burz w klasyfikacji generalnej poszczególnych kategorii nie było.

Ostatni turniej wygrali w/w Wrzosek i Szlejter pokonując w finale Ilewicza i Wołoszuka 21:19. III miejsce zajęli Brange : Zbrzeźny, którzy wygrali z Łukasikiem i Żurawskim 21:11.

Wśród pań VI turniej z rzędu wygrały siostry Aleksandra i Agata Chyła z Gdańska pokonując w finale v-ce mistrzynie Beatę Bąkowską i Patrycję Deja 21:11. IIIm Tymańska : Sosińska po zwycięstwie nad Wyczling i Alfuth 21:17.
W kategorii 40+ VI turniej wygrali Krzysztof Dusowski i Jarosław Szwajkowski, przed Garczyńskim i Lewińskim. III miejsce zajęli Patoła i Bojewski.
IV z rzędu Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej wygrali : Piotr Ilewicz i Tomasz Wołoszuk!!!
Po zakończeni rozgrywek odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla 10 najlepszych par w kategorii OPEN, oraz po 5 w kategorii pań i 40+.
Atrakcyjne nagrody rzeczowe, pamiątkowe medale i statuetki wręczali v-ce Prezydent Tczewa Zenon Drewa, oraz dyr. TCSiR Andrzej Błaszkowski. Po wręczeniu nagród odbył się tradycyjny integracyjny grill dla uczestników Grand Prix, gdzie po dwóch miesiącach zmagań można było w końcu usiąść i „pogadać”.
Ciągle spore zainteresowanie tczewskimi zawodami (średnio ponad 50 zespołów na turniej) sprawia, że jest to jedna z największych, jeśli nie największa tego typu impreza w Polsce. Trzy kategorie, sześć boisk do dyspozycji, granie przy sztucznym oświetleniu, uroczyste zakończenie z nagradzaniem 20 zespołów, to niewątpliwe atuty tczewskiego Grand Prix. Puki co, cykl ma się dobrze i oby tak było jak najdłużej!
Organizator składa serdeczne podziękowania sponsorom : „Nieruchomości - Szenrok”, Kamili i Tomkowi Chabowskim - „Twoja Niania”, Radkowi Chabowskiemu z firmy „DDD”, Ewelinie Dzius z ”DESANT PaintBall”, oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zawodów.

Organizatorem imprezy było Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.