Gryf Tczew. Zwycięstwo na trudnym terenie

Gryf 2009 Tczew - Piaski Wąglikowice
Gryfici, na finiszu rozgrywek, nie zwalniają tempa i po raz drugi w tym tygodniu zwyciężyli różnicą 4 bramek. Płyta boiska w Sadlinkach jest daleka od ideału, lecz mimo to udało się stworzyć kilka ciekawych akcji.

Początek meczu to lepsza postawa Spójni choć wynikało to raczej z umiejętności grania na tym specyficznym boisku. Podopieczni trenera Jastrzębowskiego szybko się otrząsneli i po niespełna pół godzinie gry zdobyli pierwszą bramkę. Z linii pola karnego silnie uderzył Tomasz Skalski i bramkarz gości był bezradny. Na pięć minut przed przerwą było już 2:0 dla Gryfa. Ogromnym sprytem i spokojem popisał się Paweł Gawroński, który z narożnika pola karnego uderzył z woleja i wpakował piłkę do bramki. Po przerwie Gryfici dołożyli jeszcze dwie bramki. W 67' Kołodziej, lekkim, sprytnym uderzeniem pokonał bramkarza z bliskiej odległości. Na kwadrans przed końcem meczu Nadolny ustalił wynik spotkania mocnym strzałem pod poprzeczkę. Na wyróżnienie zasługuje postawa wszystkich zawodników bo gra w tak dużym upale nie należała do najłatwiejszych ale w szczególności należy wspomnieć o niezmordowanym Łukaszu Olszewskim - autorze 3 asyst w dzisiejszym meczu.

Skład: Werner, Kotowski, Grzesiak, Hadrysiak, Zittrich, Pietrzyk (82' Olszewski M.), Olszewski Ł., Sroka, Kołodziej, Gawroński, Skalski (72' Nadolny)

Bramki: Skalski (27'), Gawroński (40'), Kołodziej (67'), Nadolny (74')