Turniej tenisa stołowego (fot. mat. prasowe)
galeria zdjęć: 4
Tczew - DPS Damaszka wręczył Puchary Starosty Tczewskiego w rozgrywkach Tenisa Stołowego

DPS Damaszka wręczył Puchary Starosty Tczewskiego w rozgrywkach Tenisa Stołowego

Dnia 16.03.2017 odbyła się 19 inauguracja Pomorskiej Ligii Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych w Dąbrówce Tczewskiej. Turniej organizowany był przez Dom Pomocy Społecznej w Damaszce. Rozgrywki odbywają się od wielu już lat i mają charakter sportowej rywalizacji w duchu fair-play pomiędzy osobami niepełnosprawnymi a ich pełnosprawnymi przeciwnikami.

Nierzadko poziom rozgrywek jest stosunkowo wysoki a wynik meczu trudny do przewidzenia. Zgodnie z naszym zwyczajem zapraszamy do rozgrywek zaprzyjaźnioną drużynę młodzieży z Gimnazjum w Dąbrówce, co dodatkowo podkreśla ,że jest to inicjatywa otwarta na ludzi także ze środowiska w naszym regionie. W tym roku dzięki hojności Starosty Tczewskiego - Tadeusza Dzwonkowskiego mogliśmy wręczyć aż 19 pucharów zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej, szczególny puchar - Zawodnik Dnia -wręczany za wybitną postawę a nie jedynie za umiejętności, trafił w tym roku do Moniki Łapińskiej z ŚDS Nowiny Gdańsk. W rozgrywkach wzięło udział 104 zawodników z 23 ośrodków z terenu całego woj. Pomorskiego.
Swoja obecnością zaszczycili: Starosta Powiatu Tczewskiego pan Tadeusz Dzwonkowski, Przewodnicząca Rady powiatu pani Barbara Kamińska, pan Adam Klimczak Członek Zarządu Powiatu Tczewskiego. Wśród przybyłych gości nie zabrakło dyrektorów szkół oraz dyrektorów Domów Pomocy Społecznej.
Każdy zawodnik otrzymał za udział dyplom, pamiątkowy medal i nagrodę rzeczową.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Na ręce dyrektora Gimnazjum pana Jacka Walkowiak składamy serdeczne podziękowania dla całej kadry, wszystkich pracowników obsługi, uczniów i sympatyków tenisa stołowego, za pomoc przy organizacji turnieju.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Więcej: Sport

Tczew - Grand Prix Tczewa 2017 w Tenisie Stołowym

Grand Prix Tczewa 2017 w Tenisie Stołowym

W sobotę 11 marca rozegrano drugi turniej w ramach Grand Prix Tczewa 2017 w Tenisie Stołowym. Zawody rozegrano w Sali sportowej przy SP 7 w Tczewie. Do udziału zgłosiło się 42 zawodników i zawodniczek w 5 kategoriach z Tczewa i okolicznych miejscowości....