GP Tczewa 2014 BNP PARIBAS w Tenisie Ziemnym - III Turniej

GP Tczewa 2014 BNP PARIBAS  w Tenisie Ziemnym - III Turniej
Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych udało się przeprowadzić III Turniej „Grand Prix Tczewa 2014 BNP PARIBAS” w Tenisie Ziemnym. Turniej rozpoczęto na kortach ziemnych, ale z powodu złej pogody, dokończono w hali namiotowej TCSiR. W zawodach udział wzięło 24 tenisistów w trzech kategoriach.

W kategorii SKRZAT po raz trzeci z rzędu zwyciężył Kacper Nawój, który w finale 6:4 pokonał Igora Deyna. IIIm dla Darii Górskiej, która 6:2 pokonała Darię Jakel.
W kategorii JUNIOR wystąpiło tylko dwóch tenisistów. Jakub Federowicz pokonał Daniela Różanowskiego 6:2 ; 6:0.
W kategorii OPEN doszło do sporej niespodzianki. Najmłodszy uczestnik w tej kategorii, startujący też w kategorii JUNIOR, Jakub Fedorowicz, dzięki dobrej grze i lekkim szczęściu w losowaniu dotarł aż do finału turnieju. Tam spotkał się z najstarszym uczestnikiem, weteranem tczewskich kortów, Henrykiem Kuklińskim. Pan Henryk najpierw rozegrał najładniejszy, ponad 2-godzinny mecz z Filipem Żemajtis, który wygrał 3:6 ; 6:3 ; 6:3, a zaraz potem w finale pokonał Jakuba Federowicza 7:5 ; 6:3. IIIm dla Filipa Żemajtis, który wygrał z Damianem Manuszewskim 6:3 ; 6:1.
Na tym zakończyła się runda wiosenna Grand Prix Tczewa BNP PARIBAS. Kolejne trzy turnieje jesienią, na które zaprasza organizator, Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.