Latocha Sambor Tczew - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 24:35

5 września 2010 w rozgrywkach piłki ręcznej w PGNiG Superlidze Kobiet w I kolejce zmierzyły się drużyny Latocha Sambor Tczew i AZS AWF Sport Concept Wrocław (fot. Krzysztof Gierszewski)
Za nami kolejny mecz tczewskich szczypiornistek. Tym razem zawodniczki zmierzyły się z drużyną KGHM Metraco Zagłębie Lubin - liderem tabeli. Mecz zakończył się wynikiem 24:35.

Podczas piątkowego meczu Superligi Kobiet panowała świetna atmosfera, przybyło ponad 200 kibiców. Podziękowania kierujemy dla Klubu Kibica Sambora Tczew - doping zorganizowanej grupy kibiców pomagał naszej drużynie z wicemistrzem Polski i aktualnym liderem rozgrywek Superligi. Występ naszej drużyny uświetniły występy cheerleaderek , które prowadziła Magda Latocha. W przerwie meczu mogliśmy oglądać pokaz tańców towarzyskich w wykonaniu: Karoliny Jurek i Pawła Fryszke. Nasza drużyna wystąpiła w bardzo osłabionym składzie, zawodniczki wyeliminowały kontuzje lub choroby.

Prowadzenie objął KGHM Metraco Zagłębie Lubin, którego zawodniczka z numerem 10 Obrusewicz Joanna w 1 i 3 minucie zdobyła bramki. W 4 minucie Kordunowska Anita odpowiedziała na bramki gości zdobywając punkt dla Samborzanek, lecz goście nie pozwolili na to, abyśmy długo cieszyli się zdobytym punktem - w tej samej minucie Byzdra Kinga zdobyła punkt. 4 minuta i wynik 3:1 dla KGHM Zagłębie Lubin. Do 7 minuty punkty zdobywały zawodniczki gości - Obrusewicz Joanna (5 minuta), Paluch Aleksandra (6 minuta) i w 7 minucie 2 zawodniczki Semeniuk-Olchawa Karolina i Załęczna Kaja- prowadzenie dla zespołu gości 7:1. W 8 minucie bramkę udało się zdobyć Jakubowskiej Dorocie, ale właściwie od 9 do 12 minuty swoje umiejętności pokazały liderki tabeli Superligi Kobiet. Paluch Aleksandra (9 minuta), Obrusewicz Joanna (10 minuta) i Migała Monika (12 minuta) - prowadzenie zespołu gości 10:2. W 13 minucie z rzutu karnego Czarnecka Urszula zdobyła punkt dla Latochy Sambor Tczew, odpowiedź gości była oczywista, w tej samej minucie Paluch Aleksandra zdobyła punkt i wynik 12:3 dla gości. W 15 minucie meczu zawodniczka gospodyń z nr 15 Krajewska Magda doznaje urazu prawego kolana, w trakcie przerwy meczu zostaje zabrana na pogotowie. 16 minuta to kolejne punkty dla Zgłębia- Załęczna Kaja i Paluch Aleksandra. Do końca trwania pierwszej połowy meczu, Samborzanki starały się odpowiadać na punkty zdobywane przez rywalki. W 17 minucie Sobieraj Małgorzata zdobyła dla nas punkt i wynik 5:14. W 19 minucie reakcja gości- Piekarz Aneta zdobyła punkt. W 20 minucie Czarnecka Urszula zdobyła punkt dla Sambora. Od 21 do 27 minuty rywalizacja wzrosła 2 punkty dla gości i odpowiedź gospodarzy również 2 punktami. W 21 i 22 minucie punkty dla gości zdobyły Migała Monika i Lisowska Anna. W 23 i 24 minucie punkty dla gospodarzy zdobyły Sobieraj Małgorzata i Jakubowska Dorota. W 26 i 27 minucie zawodniczki Zagłębia zdobyły kolejne 2 punkty- Lisowska Anna i Pielesz Klaudia. Ostatnie 3 minuty należały do Czarneckiej Urszuli, która zdobyła 3 punkty. Pierwsza połowa kończy się 19:11 dla HGHM Metraco Zagłębie Lubin.

Druga połowa zaczęła się obiecująco dla naszego Sambora. Belter Justyna i Czarnecka Urszula zdobyły 2 punkty. Szybka odpowiedź gości i punkt zdobywa Jelić Vanessa. Jakubowska Dorota zdobywa kolejny punkt w 35 minucie. Od 36 do 39 minuty bramki należały dla zawodniczek gości - Jelić Vanessa, Ciepłowska Natalia, Piekarz Aneta, Ciepłowska Natalia i Byzdra Kinga.W 40 minucie z rzutu karnego punkt zdobyła Czarnecka Urszula. 42 i 43 minuta to punkty dla Zagłębia - Piekarz Aneta i Ciepłowska Natalia przewaga wynosi 12 punktów. W 43 minucie punkt dla gospodarzy zdobyła Sobieraj Małgorzata, w 45 minucie Urszula Czarnecka - punkt z karnego i w 47 minucie punkt zdobywa Jakubowska Dorota- przewaga zmniejsza się do 9 punktów i nadzieje rosną. 48 minuta i kolejny punkt dla KGHM- Jelić Vanessa, lecz Samborzanki starają się i zdobywają punkt- Sobieraj Małgorzata. Do końca meczu zawodniczki Zagłębia nie dawały szans naszym zawodniczkom. W 50 minucie punkt dla gości zdobywa Załęczna Kaja. 51 minuta - rzut karny - oczywiście trafny - Czarneczka Urszula. Kolejna minuta i kolejny punkt dla nas- Jakubowska Dorota. 54 minuta zawodniczka rywalek Semeniuk-Olchawa Karolina zdobywa punkt- 30:21. I tak zawodniczki Sambora na każdy punkt przeciwniczek odpowiadały punktem, lecz nie udało się do końca meczu wyrównać wyniku. Do końca meczu Belter Justyna zdobyła 3 punkty (w 55 zdobyła 2 punkty i w 60 minucie), a rywalki zdobyły 5 punktów- Byzdra Kinga, Załęczna Kaja, Obrusewicz Joanna, Byzdra Kinga i ostatni punkt zdobyła Semeniuk-Olchawa Karolina. Mecz zakończył się wynikiem 35:24 dla KGHM Zagłębia Lubin, zawodniczkom Sambora nie udało się wyrównać przewagi, choć starały się bardzo mocno. Wspierający kibice do ostatniej minuty utrzymywali doping.

Latocha Sambor Tczew - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 24:35 (11:19)

Sambor: Skonieczna, Piotrowska, Rostankowska - Czarnecka 9, Jakubowska 5, Belter 5, Sobieraj 4, Kordunowska 1, Wiśniewska, J. Szlija, Marcińska, Krajewska, Sabajtis.

Zagłębie: Tsvirko,Maliczkiewicz, Czarna - Obrusiewicz 6, Załęczna 4, Piekarz 3, Ciepłowska 3, Lisowska 2, Semeniuk-Olchawa 3, Migała 2, Paluch 4, Jelić 3, Pielesz 1, Byzdra 4.

Widzów: ok. 300