MF Meble Tczew. Toruń niezdobyty

MF Meble
MF Meble uległy w Toruniu 46:86 silnej drużynie AZS UMK Consus PBDI Toruń. Wygrana zapewniła gospodarzom utrzymanie drugiego miejsca w tabeli rozgrywek II Ligi PZKosz.

Goście dobrze weszli w spotkanie zdobywając pierwsze punkty. Jednak to gospodarze bardzo szybko przejęli inicjatywę i doprowadzili do zakończenia tej części meczu prowadzeniem 23:17. W drugiej kwarcie ekipa z Torunia zupełnie zdominowała spotkanie. Pierwsza połowa, a szczególnie drugie 10 minut ustawiły dalszy przebieg starcia i zarazem ostateczny wynik.
Uśpieni tczewianie wyszli z szatni na kolejne kwarty bardziej zmotywowani, próbując odrobić straty. Przeciwników nie udało się jednak zatrzymać nawet na moment. Spotkanie ostatecznie zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy 86:46.

Najlepiej punktującymi zawodnikami MF Mebli byli Paweł Samujło oraz Oliwier Szyttenholm - obaj zdobyli po siedem punktów. Imponującą liczbą zbiórek może pochwalić się wspomniany już podkoszowy Samujło, który zapisał ich na swoim koncie aż 14. Warto wspomnieć, że w wyjazdowym meczu zabrakło wzmocnień z ekstraklasy. W zespole AZS UMK Consus PBDI Toruń wyróżnił się Radosław Plebanek, który został najlepszym strzelcem spotkania notując 18 punktów.

Nie był to udany wyjazd podopiecznych trenera Jacka Miecznikowskiego, ale nie można odebrać zawodnikom chęci. Należy traktować tą przegraną jako nauczkę, mając nadzieję na odwrócenie złej serii w pasmo zwycięstw. Kolejny mecz MF Meble rozegrają 4 stycznia o godz. 18:00 w Kołobrzegu.

Dziękujemy za trzymane kciuki i wsparcie.

Cała ekipa życzy wszystkim Wesołych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Zapraszamy na kolejne mecze już w 2015 roku, jednocześnie obiecując lepsze wyniki!

AZS UMK Consus PBDI Toruń - MF Meble Tczew 86:46 (23:17 18:3 31:13 14:13)

AZS UMK Consus PBDI: Plebanek 18, Malinowski 10, Pagacz 10, Murowicki 9, Lipiński 8, Meszyński 8, Derkowski 7, Bagaziński 5, Stolarek 5, Przybyszewski 4, Tomczyk 2.

MF Meble: Samujło 7, Szyttenholm 7, Kaliński 6, Szłapka 6, Portacha 5, Krakowiak 4, Syldatk 4, Kurpiewski 2, Ronowski 2, Sarnowski 2, Leśniak 1, Wieczorkowski 0.