Sambor Tczew. Udany występ w Elblągu

(fot. portel.pl)
Zawodniczki Asusie Sylex Sambora spisały się bardzo dobrze podczas Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga. Ich dobra dyspozycja poskutkowała tym, że zajęły drugie miejsce, ustępując tylko mistrzyniom Polski z MKS-u Selgros Lublin.

W pierwszym meczu turnieju tczewianki zmierzyły się z gospodyniami. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodyń 4:2. Następnie toczyło się w rytmie niemalże "bramka za bramkę". Ostatnie prowadzenie w meczu elblążanki objęły w 25 minucie za sprawą trafienia Lidii Żakowskiej. Końcówka połowy to dobry fragment w wykonaniu tczewianek, które zeszły do szatni przy prowadzeniu 16:13. Piłkarki Startu odrobiły straty w ostatniej minucie gry, kiedy to bramkę na 26:26 rzuciła Sylwia Lisewska. Samborzanki nie podały się i już po końcowej syrenie sędzie nakazał wykonanie rzutu wolnego, który w kapitalny sposób wykorzystała Tetiana Bilenia, rzucając przez dziurę w murze ustawionym przez elblążanki.

Start Elbląg - Sambor Tczew 26:27 (13:16)

Start: Kędzierska, Borkowska - Lisewska 6, Szymańska 4, Sądej 3, Waga 3, Jędrzejczyk 3, Cekała 2, Żakowska 2, Aleksandrowicz 1, Kołodziejska 1, Wolska 1, Klonowska, Grzyb, Mielczewska, Karwecka.

Sambor: Kordunowska, Wiercioch - Belter 4, Łukasik 4, Bilenia 4, Pasternak 3, Olszowa 3, Skonieczna 3, Strzałkowska 2, Nowicka 2, Krajewska 2, Orzłowska, Mazur, Szulc, Gelińska, Tomczyk.

Już następnego dnia turnieju Samborzanki najpierw zmierzyły się z drużyną Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Początek meczu układał się po myśli tczewianek, które po trafieniu Justyny Belter prowadziły 4:1. Później piotrkowianki dwukrotnie zdołały wyjść na prowadzenie (8:6 i 9:8), które okazały się być ich ostatnimi w całym meczu. Podobnie, jak w meczu ze Startem, Aussie Sylex Sambor zszedł do szatni przy prowadzeniu 16:13. Druga połowa to jeszcze bardziej zarysowana przewaga naszego zespołu. Brylowała Katarzyna Pasternak, która w tej części gry zdobyła 6 bramek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Samborzanek 37:25.

Aussie Sylex Sambor Tczew - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 37:25 (16:13)

Sambor: Kordunowska, Wiercioch - Pasternak 8, Strzałkowska 6, Belter 5, Skonieczna 4, Orzłowska 2, Szulc 2, Olszowa 2, Bilenia 2, Krajewska 2, Tomczyk 1, Łukasik 1, Nowicka 1, Gelińska 1, Mazur.

Piotrcovia: Opelt, Kuzmierska, Jurkowska - Agova 6, Kucharska 5, Gomółka 3, Kopertowska 3, Nowak 3, Piecaba 2, Jałoszewska 1, Kotecka 1, Rol 3, Olek, Osuch.

Kolejne spotkanie to już przeciwnik najcięższego kalibru, mistrzynie Polski - MKS Selgros Lublin. Na początku nasze zawodniczki dotrzymywały kroku utytułowanym rywalkom, przewaga lubelskiej drużyny wynosiła momentami jedynie trzy bramki. W 21 minucie bramkarkę MKS-u pokonała Kasia Pasternak. Później nastąpiło załamanie w grze Samborzanek. Przez następne 15 minut nie rzuciły bramki, podczas gdy lublinianki pokonały tczewską bramkarkę aż 12 razy. Dopiero w 36 minucie Karolina Olszowa wykorzystała rzut karny, lecz potem strata do rywalek nadal rosła i w kulminacyjnym momencie wyniosła nawet 19 bramek. Została minimalnie zniwelowana i ostateczny wynik to 35:18 dla mistrzyń Polski z Koziego Grodu.

MKS Selgros Lublin - Aussie Sylex Sambor Tczew 35:18 (16:6)

MKS: Dzhukeva, Baranowska - Konsur 6, Małek 4, Kocela 4, Mihdaliova 4, Jesus 3, Gęga 3, Rola 2, Repelewska 2, Nocuń 2, Syncerz 2, Nestsiaruk 1, Kozimur 1, Skrzyniarz 1.

Sambor: Kordunowska, Wiercioch - Orzłowska 4, Gelińska 3, Strzałkowska 2, Belter 2, Pasternak 1, Mazur 1, Olszowa 1, Tomczyk 1, Skonieczna 1, Bilenia 1, Szulc 1, Nowicka, Łukasik, Krajewska.

W ostatnim meczu zawodniczki Aussie Sylex Sambora podejmowały drużynę rywala w walce o awans w ubiegłym sezonie - UKS PCM Kościerzyna. Zwyciężyły pewnie, 32:22. W kolejnym spotkaniu turniejowym MKS Selgros Lublin pokonał Piotrcovię Piotrków, co dało tczewiankom drugie miejsce w elbląskim turnieju.

Aussie Sylex Sambor Tczew - UKS PCM Kościerzyna 33:22 (17:15)

Sambor: Kordunowska, Wiercioch - Olszowa 10, Pasternak 4, Mazur 4, Tomczyk 3, Bilenia 3, Belter 2, Krajewska 2, Nowicka 2, Łukasik 1, Orzłowska 1, Gelińska 1, Szulc, Skonieczna, Strzałkowska.

UKS PCM: Brzezińska, Liskowska, Perkowska - Borysławska 5, Ziemienowicz 4, Wójcik 3, Jakubowska 2, Żukowska 2, Leśniak 2, Siekańska 1, Białek 1, Brzezińska 1, Sus 1, Ziółkowska, Trawczyńska.