Pogoń Tczew z siedmioma punktami

20. sierpnia odbył się turniej organizowany przez KS Pogoń Tczew na stadionie przy ulicy Elżbiety 21A. Udział oprócz Pogoni Tczew brały drużyny z Olsztyna, Elbląga, Pruszcza Gdańskiego. Turniej rozpoczął się tuż przed godziną 10:00, a zakończył się przed 16:00.

Klasyfikacja końcowa wygląda następująco.

1. Stomil II Olsztyn - 12 punktów.
2. Pogoń Tczew - 7 punktów.
3. Stomil I Olsztyn - 6 punktów.

4. Czarni Pruszcz Gdański - 3 punkty.
5. Olimpia Elbląg - 1 punkt.

Trener Mateusz Sroka ~ ''Nasz zespół w czterech meczach zdobył 7 punktów, strzelając i tracąc 4 bramki. Gole dla Tczewskiej Pogoni zdobywały: Viktoria Osowska x2, Kinga Siuciak oraz Martyna Tryka.''

Krótki opis poszczególnych meczy zespołu Pogoń Tczew:

1. KS Pogoń Tczew 1 - 1 Olimpia Elbląg.

''W meczu z nowo powstałym kobiecym zespołem Olimpii Elbląg, byliśmy stroną dominująca, dużo częściej znajdowaliśmy się na pod bramką przeciwniczek jednakże sama obecność pod polem karnym zawodniczek z Elbląga nie przekładała się na zdobyte gole. Nasze strzały były niecelne stąd tylko jedna bramka. Zespół gości kilka razy wyprowadził szybkie kontry, z czego jedna z nich zakończyła się podyktowaniem wapna, a zawodniczka Olimpii pewnie go wykorzystała.''

Bramka - Kinga Siuciak.

2. KS Pogoń Tczew 0 - 3 Stomil II Olsztyn.

''W drugim meczu turnieju role się odwróciły zespół złożony w większości z zawodniczek, które będą występowały w drugiej lidze kobiet ( OKS w poprzednim sezonie awansował do II ligi kobiet ) wyraźnie dominował czego dowodem są zdobyte bramki. Stomilanki konstruowały ciekawe akcje i często przebywały na naszej połowie, oraz skutecznie nie pozwalały na budowanie naszych akcji od własnej bramki. Ciężko było nam rozwinąć skrzydła przez dobrze funkcjonujący cały zespół z Olsztyna.''

3. KS Pogoń Tczew 1 - 0 Stomil I Olsztyn.

''Mecz bardzo wyrównany, obie drużyny dobrze budowały swoje akcje grając krótkimi podaniami od własnej bramki, ale najczęściej kończyły się one mniej więcej na połowie boiska. Obie drużyny nie miały za dużo klarownych sytuacji do zdobycia bramki, jednakże nieznacznie skuteczniejsi przy małej ilości sytuacji bramkowych okazaliśmy się my.''

Bramka - Viktoria Osowska

4. KS Pogoń Tczew 2 - 0 Czarni Pruszcz Gdański.

''W dużej części meczu nas zespół utrzymywał się przy piłce na połowie zawodniczek z Pruszcza Gdańskiego, i krótkimi podaniami staraliśmy się kreować akcje naszym napastniczkom. Udało się wykorzystać dwie z kilku wypracowanych sytuacji.''

Bramki - Viktoria Osowska oraz Martyna Tryka.

Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim drużynom, które wzięły udział w turnieju, wiele zawodniczek pokazało się z dobrej strony, wykazując się ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Miejmy nadzieje, że zobaczymy się za rok podczas drugiej edycji turnieju, w której będziemy chcieli zaprosić więcej drużyn i bardziej zaprezentować Tczewskiej publiczności jak piłkę kopią nie mężczyźni, a kobiety. ~ Mateusz Sroka