Sambor. Wygrana w Kościerzynie 32:25 (14:13)

Justyny Domnik i Belter w największym stopniu przyczyniły się do kolejnego zwycięstwa Sambora (fot. sambor-tczew.pl)
W przedostatniej kolejce rozgrywek I ligi kobiet Aussie Latocha Sambor Tczew wygrał w Kościerzynie 32:25. Po tej kolejce wyjaśniło się także, kto zajmie drugie miejsce w grupie południowej. Będzie to SPR Olkusz i to właśnie z tą drużyną Sambor zmierzy się w bezpośredniej walce o awans.

W początkowych minutach meczu w Kościerzynie wynik oscylował wokół remisu. W drużynie gospodarzy najskuteczniejsza w tym okresie była Joanna Klin a w Samborze Magdalena Stanulewicz. W 9 minucie Sambor prowadził 5:4, ale od tego momentu stracił pięć bramek z rzędu i gospodynie wyszły na czterobramkowe prowadzenie 9:5. Od tego momentu podopieczne Eugeniusza Kwiatkowskiego zaczęły grać znacznie lepiej. Stopniowo odrabiały straty, w 27 minucie po bramce Katarzyny Skoniecznej doprowadziły do remisu 11:11, a w 30 minucie po trafieniu Stanulewicz zdołały nawet wyjść na jednobramkowe prowadzenie 14:13.

Druga połowa należała już do zdecydowanie lepszej drużyny z Tczewa. Ze 100% skutecznością liczne karne wykorzystywała Skonieczna, do zdobywania bramek dołączyła się mało skuteczna w pierwszej części gry Justyna Belter i z każdą minuta przewaga Sambora rosła (17:14 w 36 minucie, 22:16 w 43 minucie, 26:19 w 50 minucie i 30:21 54 minucie). Końcówkę meczu rozluźnione zawodniczki Sambora nieco odpuściły i gospodynie zniwelowały straty do 6 bramek. Wynik 32:26 wyraźnie pokazuje która drużyna była lepsza i próba osiągnięcia wysokiego miejsca w tabeli przez zespół Kościerzyny niekoniecznie w sportowy sposób nie miało najmniejszego sensu. Samborowi został do rozegrania jeszcze jeden mecz ligowy 14 kwietnia o godzinie 17 ze Słupią Słupsk.

Wyjaśniła się już także ostateczna klasyfikacja w tabeli w grupie południowej. Drugie miejsce zajmie tam SPR Olkusz i to właśnie z ta drużyną rywalizować będziemy o awans do Superligi. Pierwszy mecz rozegrany zostanie 21 lub 22 kwietnia w Olkuszu. Rewanż w środę 25 kwietnia w Tczewie. Już teraz prosimy o rezerwację czasu i pomoc gorącym dopingiem do którego zachęca klub kibica.

UKS PCM Kościerzyna - Aussie Latocha Sambor Tczew 25:32 (13:14)

Koscierzyna: Perłowska, Klettke , Klin 7 (5), Fornalik 5, Wójcik 3, Siekańska 3, Brzezińska 3, Noga 2, Robaczyńska 1, Etz 1 (1), Waldowska, Naczyk,

Kary: 8 minut, Brzezińska dyskwalifikacja w 40 minucie

Karne: 7/6

Sambor: Rostankowska, A. Skonieczna, K. Skonieczna 9 (4), Stanulewicz 6, Domnik 5, Belter 5, Szlija 3, Tuptyńska 1, Winiarska 1, Podgórska 1, Tomczyk 1, Sabajtis, Wiśniewska

Kary: 10 minut