TALK - Przed nami Play Off

Zakończyła się runda zasadnicza VI edycji Tczewskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. Przed nami najbardziej emocjonująca część rozrywek czyli PlayOff, który wyłoni mistrza spośród sześciu zespołów.

Opis spotkań rozegranych w ostatni weekend.

Sobota

Stars i Panowie : TEAM 53:66

Kapitan Teamu, Patryk Nagórski, wiedział co robi sprowadzając zawodników z drużyn które zrezygnowały z rozgrywek. To oni, Dawid Topolski (30pkt.) i Paweł Sieradzki (21pkt.), zapewnili zwycięstwo jego drużynie.
Mecz był bardzo ciekawy. Mocno zaczeła ekipa Teamu, wygrywając pierwszą kwartę 25 do 12. W drugiej role się odwróciły i „Stars i Panowie” w połowie wygrywali 32:30.
Drużynie SiP zabrakło jednak sił lub ochoty na grę w obronie, bo drugą połowę przegrali 36:21 i ostatecznie ulegli Teamowi.

Stars i Panowie : SRKFiS POLPHARMA 54:81
Ekipa SiP zagrała w tym dniu dwa mecze pod rząd. Tym razem żadnych szans na wygraną nie dała, podmęczonym zawodnikom, Polpharma. Pod koszami dzielił i rządził Gniewko Zieliński (18 zb.), a Łukasz Domachowski urządził sobie festiwal strzelecki w rzutach za 3 punkty niczym Stephen Curry.

DRIN TEAM : BOLMET 35:52
Głodni wygranej zawodnicy Bolmetu nie dali szans Drin Teamowi. Świetnie grę Bolmetu prowadził Błażej Żołędziewski, a punktowali Radosław Styka i Michał Korsak.
Dobrze spisali się zawodnicy którzy są nowymi nabytkami Bolmetu, Adam Depka (8 zb.) i Dawid Steffann (6pkt.) Być może pomogą swojej drużynie w walce o pierwszą czwórkę w pojedynkach z Teamem.

Niedziela

Stars i Panowie : BOLMET 58:51
Zawodnicy SiP chyba trochę podirytowani dwoma sobotnimi przegranymi, zacisnęli zęby w czwartej, decydującej, kwarcie i wygrali ten mecz.
Mecz był szalenie wyrównany. Wyniki kwart to 11:11, 13:11 dla Bolmetu, 12:12, i decydująca czwarta 15:24 dla Stars i Panowie.
W wygranej drużynie na pochwałę zasługuje Michał Młyński (21pkt), Dariusz Beyrowski (11 pkt.,9 zb.) i rezerwowy Łukasz Musiał zdobywca 10 punktów.

Grę ekipy Bolmetu „ciągnął” Błażej Żołędziewski (20 pkt.)

ProCam-Tcz : DRIN TEAM 77:26

Zawodnicy ProCamu nie dali poszaleć zawodnikom zaprzyjaźnionego zespołu.
Przy znakomitym presingu w obronie, punkty z kontrataków zdobywali Piotr Samujło (29 pkt.) i Mateusz Papis (24pkt.). Na tablicach rządził Paweł Samujło (15 zb. i 9 as.).

Tabela po zakończeniu rundy zasadniczej.

6 DRIN TEAM 21 26

Zespoły ProCam-Tcz i SRKFiS POLPHARMA będą teraz czekały na rozstrzygnięcia w parach walczących o udział w półfinałach.

W walce o prawo gry o medale spotkają się pary Stars i Panowie - Drin Team i Team - Bolmet w pojedynkach do dwóch zwycięstw.
Pierwsza para to zespoły z miejsc czwartego i szóstego. Wbrew pozorom nie będą to nudne spotkania. Nie od dzisiaj wiadomo, że Drin Team „nie leży” zawodnikom SiP. I chyba tylko raz zdarzyło się, że Stars i Panowie wysoko wygrali z zespołem Doroty Pruszak. Nudno nie będzie.
W drugiej parze spotkają się ekipy z czwartego i piątego miejsca. Tu na pewno będzie gorąco. Obie drużyny wzmocniły się przed Play Offami i ciężko wytypować faworyta. Obie drużyny twardo bronią i mądrze rozgrywają piłkę w ataku. Zapowiadają się arcyciekawe pojedynki. Rywalizacja raczej nie skończy się w dwóch meczach.

Planowane rozpoczęcie Play Off w weekend 12-13 marca. Zapraszamy sympatyków wszystkich drużyn do kibicowania.