Błękitni Stare Pole - Gryf 2009 Tczew 2:3 (2:0)

Gryf 2009 Tczew
Mecz w Starym Polu do meczów z kategorii "spacerków" na pewno się nie zalicza. Gryf zaczął źle tracąc bramkę kuriozum. Janiszewski, w zamieszaniu, wybijając piłkę trafił w napastnika gospodarzy i piłka, po dużym lobie, wpadła do bramki. Tczewianie rzucili się do odrabiania strat ale korzystniejsze sytuacje stwarzali sobie Błękitni.

Skład: Janiszewski, Malarski (80' Damaszke), Saczuk, Hadrysiak, Zittrich, Grzesiak (72' Kowalczyk), Olszewski Ł., Nowaczyk (46' Litwiński), Sroka, Dmitrzyk (46' Olszewski M.), Nadolny

Rezerwa: Plewniak, Rekowski, Czapiewski

Bramki: Grzesiak, Nadolny, Sroka (k.)

Niestety na 4 minuty przed końcem pierwszej połowy gospodarze podwyższyli na 2:0. Wydawać by się mogło, że to całkowicie podetnie skrzydła Gryfitom ale stało się wręcz przeciwnie. Podopieczni Jerzego Jastrzębowskiego wyszli na drugą połowę podwójnie zmotywowani i bardzo szybko zdobyli kontaktową bramkę. Grzesiak popisał się pięknym uderzeniem pod poprzeczkę. 2 minuty później było już 2:2 za sprawą sprytu Łukasza Nadolnego, który świetnie odnalazł się w zmieszaniu w polu karnym. Na bramkę, która rozstrzygnęła losy spotkania kibice musieli czekać aż do 85 min. W polu karnym faulowany był Nadolny a bramkę z karnego pewnie strzelił Sroka.
Miło też nam poinformować, że do zespołu po zagranicznym pobycie wraca Mateusz Włodowski. We wtorek odbędzie pierwszy trening z zespołem. Mamy również informację, że Krzysztof Kołodziej również chce wrócić do zespołu ale dokładna data jego powrotu z Anglii nie jest jeszcze znana (ok. 25 września).