Samobor Latocha Tczew z AZS Politechnika Koszalińska - 24:38

5 września 2010 w rozgrywkach piłki ręcznej w PGNiG Superlidze Kobiet w I kolejce zmierzyły się drużyny Latocha Sambor Tczew i AZS AWF Sport Concept Wrocław (fot. Krzysztof Gierszewski)
Za nami mecz Samobora Latochy Tczew z AZS Politechniką Koszalińską. Tczewianki przegrały przed własną publiczności 24:38.

Pierwszą bramkę zdobyła Szafulska Iwona. W 2 minucie Tczewianki prowadziły 2:1 dzięki bramce Urszuli Czarneckiej i Anny Musiał. W pierwszej połowie Samborzanki dawały nadzieję kibicom na wyrównaną walkę. W 3 minucie Politechnika Koszalińska wyrównała 2:2 dzięki Szafulskiej Iwonie. Do 7 minuty mogliśmy oglądać w miarę wyrównaną walkę pomiędzy drużynami 5:3 dzięki Belter Justynie. Lecz od 8 minuty mogliśmy obserwować jedynie dobre akcje zawodniczek z KU AZS Politechniki Koszalińskiej. Dziewczyny od 8 do 10 minuty trafiły 3 bramk - Szafulska Iwona, Muchocka Paulina i Szostakowska Marta. W 11 minucie odpowiedziała Justyna Belter, która zdobyła punkt dla Sambora. Od 12 do 14 minuty znowu Akademiczki zaprezentowały wspaniałą grę i zdobyły 4 punkty - prowadziły już 10:4- bramki zdobyły Muchocka Paulina, Dworaczyk Joanna, Całużyńska Kamila i Szafulska Iwona. Jedną bramką odpowiedziała Samborzanka Jezierska Agnieszka (7:10). Lecz 17 i 18 minuta należała do Politechniki, a w szczególności do Bilewi Tatiany, która zdobyła 2 punkty- jeden z karnego- i w 18 minucie Akademiczki prowadziły 12:7. Chwila przestoju i w 20 minucie Jezierska Agnieszka zdobywa bramkę. Kolejne 2 minuty należą do rywalek i zdobywają 3 bramki- Dworaczyk Joanna, Całużyńska Kamila i Muchocka Paulina. W 24 minucie ratować drużynę próbowała Czarnecka Urszula zdobywając 1 punkt (9:15). Do końca 1 połowy 4 bramki zdobyły zawodniczki Politechniki- Dworaczyk Joanna, Całużyńska Kamila i 2 bramki Bilewia Tatiana.

Wynik do przerwy 9:19 dla Latochy Sambora Tczew. Druga połowa rozpoczęła się od silnych rzutów drużyny z Koszalina. Do 35 minuty KU AZS Politechnika Koszalińska prowadziła 21:9 - punkty zdobyły Chmiel Joanna i Kobyłecka Aleksandra. W 36 minucie Jezierska Agnieszka zdobyła punkt i jest 10:21. I tak do 45 minuty Akademiczki odpowiadały 2 punktami na 1 punkt Sambora. Także w 45 minucie wynik 27:13 dla KU AZS Politechniki Koszalińskiej. W 45 minucie Samborzanki zdobyły 2 punkty - Jezierska Agnieszka i Kordunowska Anita. W 46 minucie Akademiczki zdobywają punkt, a Samborzanki w 46 i 47 minucie z karnego zdobywają 2 bramki i wynik to 17:28. Do 50 minuty 3 bramki dla Politechniki- Olek Jagoda, Szostakowska Marta i z karnego Bilewia Tatiana. 51 minuta - zdobywamy punkt z karnego Czarnecka Urszula. Do końca meczu Samborzanki starały się dogonić rywalki, ale niestety tak dużej przewagi punktowej nie zdołały pokonać. Mecz zakończył się wynikiem 24:38. KU AZS Politechniki Koszalińskiej, który zwyciężył w 15 kolejce PGNiG Superlidze Kobiet.