Politechnika Koszalin - Latocha Sambor Tczew 31:21

Zawodniczki Sambora Latochy Tczew mają realne szanse na awans
Latocha Sambor Tczew przegrał na wyjeździe z Politechniką Koszalin 21:31 (12:18). Była to czwarta porażka beniaminka w czwartym meczu i na pierwsze punkty przyjdzie kibicom poczekać przynajmniej do kolejnego meczu.

Mecz w Koszalinie tczewianki rozpoczęły obiecująco. Remisy 3:3, 4:4 czy nawet prowadzenie Sambora 5:4 mogły napawać optymizmem i nadzieją na sprawienie miłej niespodzianki. Niestety, jak to w poprzednich meczach się już zdarzało nastąpił niewytłumaczalny, kilku minutowy okres indolencji naszych piłkarek. Od 12 minuty gospodynie w 5 minut zdobyły 5 bramek nie tracąc żadnej i wyszły na prowadzenie 9:5. Kolejne minuty to powrót do wyrównanej gry i wynik w 26 minucie 14-11 dla Koszalina. Końcówka pierwszej połowy to ponowny przestój tczewianek, strata 4 bramek przy jednej zdobytej i na przerwę gospodynie schodziły z wynikiem 18:12.

Początek drugiej połowy stała pod znakiem dobrej obrony i słabej skuteczności obu zespołów, co zaowocowało w 42 minucie wynikiem 21-14 dla akademiczek. Od tego momentu gospodynie powoli, acz systematycznie powiększały przewagę, która w 52 minucie wzrosła do 10 bramek. W kolejnych minutach Sambor zniwelował stratę o 2-3 bramki, ale końcówka ponownie należała do gospodyń które odniosły pewne zwycięstwo 31-21.

Trudno cieszyć się z porażki, ba nawet nie można tego robić. Ale w odróżnieniu od meczu w Kielcach, wynik w Koszalinie z mocniejszym przeciwnikiem wstydu zespołowi nie przynosi. Tym bardziej biorąc pod uwagę inne wyniki jakie padły w IV kolejce Superligi. Coraz bardziej uwidaczniają się ogromne różnice między poszczególnymi ekipami i wydaje się, że porażki 10 i więcej bramkami będą się w tym sezonie stosunkowo często zdarzały.

Mecz zakończył się miłym akcentem, a mianowicie wyborem najlepszych zawodniczek meczu w poszczególnych zespołach. W drużynie gospodyń wyróżniona została Joanna Dworaczyk, a w ekipie Sambora Magda Krajewska.

Bramki Sambora: Krajewska 5( 4 karne), Czarnecka 3, Waldowska 3, Zagrodzka 3 Wasilewska 3(1 karny), Belter 1, Wisniewska 1, Sobieraj 1, Kordunowska 1

Rostankowska skutecznośc obron 40%

Dla Koszalina najwięcej: Dworaczyk 7, Bielnia 5, Kobyłecka 4, Olek 4, Całuzyńska 4.