Tczewianie na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

W mistrzostwach startowali tczewianie (fot. nadesłane do redakcji)
W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski rozgrywanych w dniach 2-3 lipca 2011 na stadionie Gdańskiego AWF udział wzięło dwóch reprezentantów Tczewskiego MKS Sambor Tczew.

W sobotnie popołudnie Maria Nagórska w rzucie oszczepem uzyskała 43.18m, co dało jej 4 lokatę. Jest to jej rekord życiowy. Do podium zabrakło 1.54m. W niedzielę podczas rozgrywanego konkursu trójskoku wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Krzysztof Uwijała, wracając po kontuzji, która uniemożliwiła mu wcześniejsze starty w tym sezonie, skoczył na odległość 15.78m i zajął 3 pozycje, ulegając Karolowi Hoffmannowi i Maksymowi Sypniewskiemu. Krzysztof oddał zaledwie jeden skok w konkursie. Dalszą rywalizację i walkę o awans na Mistrzostwa Europy uniemożliwiło mu odnowienie się kontuzji pięty.