Gimnazjalistki pod koszem

Dziewczęta z zespołu Pomorze Gimnazjum Dąbrówka wygrały Turniej w Dąbrówce Tczewskiej w Międzywojewódzkiej Lidze Gimnazjalnej.

W sobotę 26. listopada dziewczęta z zespołu Pomorze Gimnazjum Dąbrówka grały w turnieju, w którym udział brały 4 drużyny: Gimnazjum 3 Wejherowo, Siódemka I Sopot, Siódemka II Sopot i Pomorze Gimnazjum Dąbrówka. Nasze dziewczęta grały z Siódemką I Sopot i Siódemką II Sopot. W pierwszym meczu z Siódemką I Sopot dziewczęta grały nierówno. Przez 3 kwarty toczyła się wyrównana gra z lekką przewagą naszych. W ostatniej kwarcie nareszcie dziewczyny zaskoczyły na swoje obroty i odjechały przeciwniczkom na 20 pkt. Najlepiej i najskuteczniej zagrały - Marta Marcinkowska, Asia Dobrzyńska, Agata Załęska, Ola Tomkowicz i Karolina Karasek. Pomorze Gimnazjum Dąbrówka wygrało z wynikiem 83 : 63. Punktowały: Marcinkowska Marta 26, Tomkowicz Aleksandra 13, Dobrzyńska Joanna 12, Załęska Agata 12, Karasek Karolina 10, Sztalka Daria 4, Barłożewska Patrycja 4 i Barłożewska Paulina 2. W drugim meczu z Siódemką II Sopot gra toczyła się głównie na polu ataku TMK PomorzeTczew i wynik 103 :12 odzwierciedla postawę i znaczącą przewagę naszych zawodniczek. Punktowały: Marta Marcinkowska 19, Ola Tomkowicz 18, Kamila Burczyk 16,Karolina Karasek12, Joanna Dobrzyńska 10, Paulina Barłożewska 8,Daria Sztalka 8, Agata Załęska 4, Danuta Węsierska 4 i Dominika Pankau 4. Grały również - Ula Ozimkiewicz i Patrycja Barłożewska. Następne mecze 3 grudnia w Sierakowicach z drużynami Stolem Sierakowice i Gimnazjum 3 Wejherowo. Gratulujemy!