Szósty turniej bilardowy o Mistrzostwo Tczewa - Osiedle Zacisze 2014

Na zdjęciu finaliści Kamil Sząszor i Jakub Zduńczyk
Nie było niespodzianki podczas szóstego turnieju bilardowego pod patronatem Prezydenta Miasta Tczew Mirosława Pobłockiego, którego stawką jest tytuł Mistrza Tczewa. Ponownie zwyciężył lider klasyfikacji łącznej Kamil Sząszor, powiększając przewagę nad rywalami. Tym razem w turnieju sponsorowanym przez Osiedle Zacisze wzięło udział 17 miłośników bilarda.

W zaciętym finale Kamil pokonał Jakuba Zduńczyka 4-2, choć kapitan drużyny Aftex Dachy miał w tym pojedynku kilka szans na przechylenie szali na swoją stronę. W półfinałach przegrali, zajmując trzecie miejsca Łukasz Borys i Krzysztof Dembicki. Szczególnie postawa tego drugiego zasługuje na pochwałę, gdyż okazał się najlepszym amatorem w czołowej ósemce.

Do ćwierćfinałów tego turnieju dotarli: Mateusz Sząszor, Krzysztof Dembicki, Andrzej Fandrejewski i pogromca obydwu finalistów ( po 4:0 ) Marcin Ormianin. Z pośród trzech kobiet: Sandra Aftka, Beata Stefańska i Aneta Chabowska po raz kolejny najlepsze miejsce zajęła Aneta.

W klasyfikacji łącznej niezmiennie prowadzi Kamil Sząszor przed swoim bratem Mateuszem. Spory awans uzyskali zajmujący miejsca 3-5 Łukasz Borys, Marcin Gręda i Andrzej Fandrejewski. Najwyżej sklasyfikowanym amatorem jest Marcin Gręda, najlepszą kobietą Aneta Chabowska, najlepiej grającym juniorem amatorem jest Paweł Guziński a Old Boysem Michał Borcowski.

W rankingu po sześciu turniejach sklasyfikowano 52 zawodników. Następny turniej zostanie rozegrany 26 października.

Zapraszamy do udziału w tych rozgrywkach, które są doskonałą integracją środowiska bilardowego z naszego regionu.