Gryf Tczew. Ciekawy mecz, wysokie zwycięstwo

Gryf 2009 Tczew - Piaski Wąglikowice
W 25. kolejce spotkań Gryf Tczew na własnym boisku pokonał Borowiaka Czersk 5:0, utrzymując bezpieczną, 11 punktową, przewagę nad Pomezanią Malbork.

Przebieg pierwszej połowy nie wskazywał, że zwycięstwo Tczewian będzie aż tak okazałe. Drużyna gości była bardzo dobrze zorganizowana w środku pola i groźnie atakowała skrzydłami, zwłaszcza lewym. Warto odnotować również, że gościom brakło szczęścia przy jednym z rzutów wolnych kiedy piłka uderzyła w słupek. Wynik otworzył w 43 minucie Maciej Saczuk, wykorzystując świetną asystę Kołodzieja.

W drugiej połowie Gryfici zaatakowali śmielej i już po 5 minutach było 2:0. Jarosław Malarski kapitalnie uderzył z 20 metrów - piłka otarła się jescze o słupek ale bramkarz gości był bez szans. Kolejne dwie bramki dołożył, wprowadzony po przerwie Tomasz Skalski. Najpierw w 75 minucie głową wykończył ładną wrzutkę Łukasza Olszewskiego a 5 minut później wpakował piłkę z najbliższej odległości, wykorzystując podanie Wszołka. Rafał Wszołek dołożył w tym spotkaniu jeszcze jedną asystę - Łukasz Nadolny pewnie pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam.

Gryf zdobył trzy punkty po ciekawym spotkaniu, w którym mogło paść zdecydowanie więcej bramek. Najważniejsze, że zawodnicy wykonali kolejny krok w kierunku upragnionego awansu do IV ligi.

Gryf 2009 Tczew - Borowiak Czersk 5:0 (1:0)

Skład: Werner, Kotowski, Hadrysiak (66' Skalski), Grzesiak, Zittrich, Pietrzyk (46' Wszołek), Olszewski Ł., Kołodziej, Sroka, Malarski (86' Litwiński), Saczuk (77' Nadolny)

Rezerwa: Janiszewski, Kwiatkowski, Olszewski M.

Bramki: Skalski x2, Saczuk, Malarski, Nadolny