Puchar Polski. Gramy dalej

piłka (fot. tcz.pl)
Takiego widowiska dawno nie oglądaliśmy. W Tczewie Gryf po emocjonującym meczu, choć tylko na własne życzenie, pokonał w 1/8 regionalnego Pucharu Polski zespół Orląt Reda 5:3. W regulaminowym czasie był remis 4:4.

GRYF 2009 TCZEW 4:4 (4:1) 5:3 k.Orlęta Reda

GRYF: Dus, Grzesiak, Podbereźny, Skalski Ł., Staniszewski, Kiwatrowski, Jancen, Riebandt, Radzimski, Skalski T., Opczyński oraz Zawoliński, Resmerowski i Kuzimski.

Trener gospodarzy Jacek Manuszewski zdecydował się dać odpocząć większości zawodnikom z podstawowego składu, jaki na co dzień występuje w IV lidze. W wyjściowej "11" zabrakło Janiszewskiego, Gajewskiego, Holza, Resmerowskiego, Gronkowskiego, Chyły i Kuzimskiego. Wciąż kontuzjowany jest Borys. Początek spotkania nie wskazywał na horror, jaki zafundują nam gracze obu drużyn. Do 12 minuty niewiele się działo. Potem nastąpiło pięć hokejowych minut, w których padły aż cztery gole. Rozpoczął Gryf, a konkretnie Opczyński. Minutę później pada wyrównanie. Następna minuta i gol autorstwa Skalskiego Tomasza. Pozazdrościł mu brat Łukasz i dwie minuty później strzela trzecią bramkę dla Gryfa. W 16 minucie mamy 3:1. Zapowiada się na festiwal strzelecki, tym bardziej, że w 34 minucie gości pogrąża Radzimski strzałem z 16 metrów. Do przerwy 4:1 dla Gryfa. Po przerwie tczewianie osiedli na laurach, a błędy jakie robili w obronie wołają o pomstę do nieba. Już w 2 minucie drugiej połowy goście strzelają drugiego gola. Pięć minut później Grzesiak fauluje w polu karnym i Orlęta zdobywają kontaktowego gola. Trener Manuszewski wprowadza do gry Resmerowskiego i Kuzimskiego, aby poukładali grę Gryfa. Od 80 minuty goście grają w "10". Brutalnie faulował Nałęcz Kuzimskiego i sędzia wyrzuca go słusznie z boiska. Wydawało się, że to koniec, że Gryf spokojnie dowiezie do końca korzystny wynik. Nic z tego, osłabieni brakiem jednego zawodnika piłkarze z Redy zdobywają wyrównującą bramkę i mamy dogrywkę, w której żadna ze stron nie przechyliła losu meczu na swoją korzyść. W rzutach karnych Gryf jest jednak mocny - w ubiegłorocznych rozgrywkach pokonał Olimpię Sztum 11:10 (!) i pokonał gości 5:3, awansując do ćwierćfinału, w którym spotka się ze zwycięzcą meczu Grom Kleszczewo - Cartusia Kartuzy.

Reasumując, świetna pierwsza połowa i katastrofa po przerwie. Widać, że jest jeszcze wiele do poprawy u piłkarzy, którzy walczą o miejsce w pierwszej jedenastce lidera IV ligi. Bardzo dobre zawody rozegrał Paweł Radzimski, który szczególnie w pierwszej połowie rządził środkiem pola. Udany debiut zaliczył Michał Jancen, choć okupił go potężnym guzem po starciu z obrońcą rywali. Cieszy również powrót do składu podstawowego jesienią obrońcy, popularnego "Bociana" Pawła Grzesiaka. W sobotę o 17:00 Gryf podejmuje Start Mrzezino. Do końca sezonu IV ligi pozostało sześć kolejek. Tylko trzy zwycięstwa dzielą nas od awansu do III ligi "Bałtyckiej". Zapraszamy kibiców na mecz.