Wioślarz Unii Tczew wicemistrzem Polski juniorów

Sebastian Pabjan
W dniu dzisiejszym w Kruszwicy odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski. Zgłosiło się ponad 200 zawodniczek i zawodników. Walka toczyła się na dystansie 7,5 km z trzema nawrotami. Oczywiście nie zabrakło wioślarzy Unii Tczew.

W jedynkach juniorów kategorii lekkiej bardzo dobrze popłynął 17-letni Sebastian Pabjan, który został wicemistrzem Polski. Do złotego medalu zabrakły niespełna 2 sekundy. -"Cieszę się z medalu, ale pozostał niedosyt" - zdradza Sebastian. "W pewnym momencie okazało się, że płynę poza torem. Przez to straciłem jakieś 20 sekund".

O medal otarł się natomiast drugi z Unitów, Karol Arczewski. 18-latek zajął 4. miejsce w jedynkach juniorów. Do brązu zabrakło niespełna 15 sekund.