Tenis. Jeszcze tylko jeden turniej

Sport (fot. archiwum)
W sobotę, 17. września, odbył się przedostatni turniej Grand Prix Tczewa 2011 w tenisie ziemnym. Było spore zainteresowanie turniejem 10 SKRZAT, 9 JUNIOR i 17 OPEN.

W kategorii SKRZAT po raz kolejny zwyciężył Szymon Gajewski, pokonując w finale Marcina Gajewskiego 6:1. III miejsce dla Radosława Stankiewicza, który pokonał Pawła Rynkowskiego 6:0.

W kategorii JUNIOR I miejsce zajął Mateusz Michalak, pokonując w finale Mikołaja Zwirbulisa 7:6. III miejsce, zajął Piotr Zarzycki, pokonując Mateusza Michalaka 6:4.

W kategorii OPEN doszło do niezwykłej sytuacji. Przez niecodzienny zbieg okoliczności (oddanie meczu v/o przez dwóch zawodników) Paweł Wałecki po wygraniu JEDNEGO meczu znalazł się w... finale! Był to bardzo zacięty mecz ze Zbigniewem Myszko, który trwał ponad 3 godziny (7:5 ; 7:5). W finale już jednak panował tylko lider klasyfikacji generalnej Tomasz Cejer, który wygrał ten mecz 2:0 (6:1 ; 6:1). III miejsce zajął Konrad Brejski - v/o z Darkiem Gajewskim.

Do końca rozgrywek już tylko jeden turniej, który odbędzie się w sobotę 24. września na kortach TCSiR. Po nim poznamy zwycięzców poszczególnych kategorii, którym na spotkaniu podsumowującym Grand Prix (termin jeszcze niewiadomy) wręczone zostaną puchary i nagrody rzeczowe.