Piłkarki Aussie Sylex Sambor Tczew pokonały Spartę Oborniki

Dzisiaj (09.11.2013 r.) w hali II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Tczewie piłkarki ręczne Aussie Sylex Sambor w meczu 7 kolejki rozgrywek I ligi kobiet zagrały przeciwko zespołowi Sparty Oborniki Wielkopolskie. Licznie zgromadzone publiczność obejrzała kolejne zwycięstwo tczewianek.

Będące zdecydowanymi faworytkami Tczewianki rozpoczęły od prowadzenia 3:0 i wydawało się, że Samborzanki będą dalej powiększać przewagę. Jednak tak się nie stało i piłkarki Sparty doprowadziły do remisu 3:3. Pierwsze 10 minut było wyrównane, z czasem jednak gospodynie uzyskały znaczną przewagę i na przerwę zeszły z pięciobramkowym prowadzeniem. Ciekawostką jest, że w ostatniej sekundzie pierwszej połowy Justyna Domnik wykonała rzut z własnej połowy, po którym piłka równo z syreną znalazła się w siatce, bramka jednak nie została uznana. Druga połowa była słabsza w wykonaniu Samborzanek, które 5 minut przed końcem meczu prowadziły tylko 20:18.

Aussie Sylex Sambor Tczew - SKF KPR Sparta Oborniki Wielkopolskie 24:22 (15:10)

Na słowa uznania zasłużyły świetnie dysponowane rozgrywająca Katarzyna Skonieczna oraz bramkarka Agnieszka Kordunowska Według kibiców najlepszą zawodniczką Sambora została uznana Magda Krajewska. W szeregach tczewskiej drużyny nie wystąpiła Justyna Belter.